Facebook Twitter Google Plus Vimeo Youtube Feed Feedburner
Feedburner

Home Lboard

images
SAMBUTAN HARI MALAYSIA KE – 51 TIADA PERBEZAAN KAUM.

SAMBUTAN HARI MALAYSIA KE – 51 TIADA PERBEZAAN KAUM.

KOTA KINABALU – 16 September 2015. Sambutan hari Malaysia yang amat mariah kali ini di

LIM GUAN ENG LANCAR PROPAGANDA BODOH.

LIM GUAN ENG LANCAR PROPAGANDA BODOH.

Arthur Sim Penampang MCA – mengulas kenyataan Lim Guan Eng yang di keluarkan di portal

PEMUDA MCA PASIR GUDANG-putuskan-hubungan-dengan-najib-dibincang-hari-ini

PEMUDA MCA PASIR GUDANG-putuskan-hubungan-dengan-najib-dibincang-hari-ini

Tan akui tidak tahu apa yang berlaku sehingga sayap Pemuda bahagiannya membuat kenyataan yang mencetuskan

BARISAN NASIONAL MANTAP DENGAN PENGUMUMAN CALON GABUNGAN LAMA DAN BARU

April 26, 2018

bundesliga

KOTA KINABALU – BN Sabah mengumumkan senarai calon untuk memastikan membawa kemenangan pada Pilihan Raya Umum Ke-14 (PRU14) pagi ini di Dewan Pejabat Perhubungan UMNO negeri Sabah.
PRU-14: Senarai calon BN Sabah
Berikut senarai calon Barisan Nasional Sabah yang akan bertanding PRU-14

PARLIMEN P.167 KUDAT
Datuk Abdul Rahim Bakri (UMNO)
DUN N.01 BANGGI
Datuk Abdul Mijul Unaini (UMNO)
DUN N.02 TANJONG KAPOR
Datuk Seri Teo Chee Kang (LDP)
DUN N.03 PITAS
Datuk Bolkiah Ismail (UMNO)
PARLIMEN P.168 KOTA MARUDU
Datuk Dr Maximus Johnity Ongkili (PBS)
DUN N.04 MATUNGGONG
Julita Majunki (PBS)
DUN N.05 TANDEK
Datuk Anita Baranting (PBS)
PARLIMEN P.169 KOTA BELUD
Datuk Seri Dr Md Salleh Md Said Keruak (UMNO)
DUN N.06 TEMPASUK
Datuk Musbah Jamli (UMNO)
DUN N.07 KADAMAIAN
Ewon Benedick (UPKO)
DUN N.08 USUKAN
Datuk Japlin Akim (UMNO)
PARLIMEN P.170 TUARAN
Datuk Seri Wilfred Madius Tangau (UPKO)
DUN N.09 TAMPARULI
Datuk Jahid Jahim (PBS)
DUN N.10 SULAMAN
Datuk Seri Hajiji Noor (UMNO)
DUN N.11 KIULU
Datuk Joniston Bangkuai (PBS)
PARLIMEN P.171 SEPANGGAR
Datuk Seri Abd Rahman Dahlan (UMNO)
DUN N.12 KARAMBUNAI
Datuk Jainab Ahmad (UMNO)
DUN N.13 INANAM
Datuk Johnny Goh (PBS)
P.172 KOTA KINABALU
Datuk Joseph Lee Han Kyun (PBS)
DUN N.14 LIKAS
Datuk Chin Su Ying (LDP)
DUN N.15 API-API
Datuk Dr Yee Moh Chai (PBS)
DUN N.16 LUYANG
Dr Pamela Yong (MCA)
PARLIMEN P.173 PUTATAN
Datuk Dr Marcus Mojigoh (UPKO)
DUN N.17 TANJUNG ARU
Datuk Edward Yong Oui Fah (PBS)
DUN N.18 PETAGAS
Datuk Seri Yahya Hussin (UMNO)
PARLIMEN P.174 PENAMPANG
Ceasar Mandela Malakun (UPKO)
DUN N.19 KAPAYAN
Datuk Francis Goh Fun Shun (MCA)
DUN N.20 MOYOG
Datuk Donald Peter Mojuntin (UPKO)
PARLIMEN P.175 PAPAR
Datuk Rosnah Abd Rashid Shirlin (UMNO)
DUN N.21 KAWANG
Datuk Ghulam Haidar Khan Bahadar (UMNO)
DUN 22 PANTAI MANIS
Datuk Abdul Rahim Ismail (UMNO)
PARLIMEN P.176 KIMANIS
Datuk Seri Anifah Aman (UMNO)
DUN N.23 BONGAWAN
Datuk Mohamad Alamin (UMNO)
DUN N.24 MEMBAKUT
Datuk Mohd Arifin Mohd Arif (UMNO)
PARLIMEN P.177 BEAUFORT
Datuk Azizah Mohd DUN ( UMNO)
DUN N.25 KLIAS
Datuk Isnin Aliasnih (UMNO)
DUN N.26 KUALA PENYU
Datuk Limus Jury (UPKO)
PARLIMEN P.178 SIPITANG
Yamani Hafez Musa (UMNO)
DUN N.27 LUMADAN
Matbali Musah (UMNO)
DUN N.28 SINDUMIN
Datuk Sapawi Ahmad (UMNO)
PARLIMEN P.179 RANAU
Datuk Dr Ewon Ebin (UPKO)
DUN N.29 KUNDASANG
Datuk Dr Joachim Gunsalam (PBS)
DUN N.30 KARANAAN
Datuk Masidi Manjun (UMNO)
DUN N.31 PAGINATAN
Datuk Abidin Madingkir (UPKO)
PARLIMEN P.180 KENINGAU
Datuk Daniel Kinsik (PBS)
DUN N.32 TAMBUNAN
Tan Sri Joseph Pairin Kitingan (PBS)
DUN N.33 BINGKOR
Peter Aliun (PBS)
DUN N. 34 LIAWAN
Datuk Sairin Karno (UMNO)
PARLIMEN P.181 TENOM
Datuk Rubin Balang (UMNO)
DUN N.35 MELALAP
Datuk Seri Radin Malleh (PBS)
DUN N.36 KEMABONG
Jamawi Jaafar (UMNO)
PARLIMEN P.182 PENSIANGAN
Arthur Joseph Kurup (PBRS)
DUN N.37 SOOK
Datuk Ellron Angin (PBRS)
DUN N.38 NABAWAN
Datuk Bobbey Ah Fang Suan (UPKO)
PARLIMEN P.183 BELURAN
Datuk Seri Dr Ronald Kiandee (UMNO)
DUN. N.39 SUGUT
Datuk James Ratib ( UMNO)
DUN N.40 LABUK
Abd Rahman Kongkawang (PBS)
PARLIMEN P.184 LIBARAN
Datuk Zakaria Mohd Edris @ Tubau (UMNO)
DUN N.41 GUM-GUM
Datuk Juslie Ajirol (UMNO)
DUN N.42 SUNGAI SIBUGA
Tan Sri Musa Aman (UMNO)
PARLIMEN P.185 BATU SAPI
Datuk Linda Tsen Thau Lin (PBS)
DUN N.43 SEKONG
Datuk Samsudin Yahya (UMNO)
DUN N.44 KARAMUNTING
Lim Kai Min (LDP)
PARLIMEN P.186 SANDAKAN
Datuk Lim Ming Hoo (LDP)
DUN N.45 Elopura
Chan Tzun Hei (GERAKAN)
DUN N.46 TANJUNG PAPAT
Datuk Seri Raymond Tan Shu Kiah (GERAKAN)
PARLIMEN P.187 KINABATANGAN
Datuk Bung Moktar Radin (UMNO)
DUN N.47 KUAMUT
Datuk Masiung Banah (UPKO)
DUN N.48 SUKAU
Datuk Saddi Abdul Rahman (UMNO)
PARLIMEN P.188 SILAM
Datuk Datu Nasrun Datu Mansur (UMNO)
DUN N.49 TUNGKU
Mizma Apehdullah (UMNO)
DUN N.50 LAHAD DATU
Datuk Mohammad Yusof Apdal (UMNO)
DUN N.51 KUNAK
Datuk Nilwan Kabang (UMNO)
PARLIMEN P.189 SEMPORNA
Datuk Ramlee Marahaban (UMNO)
DUN N.52 SULABAYAN
Datuk Harman Mohamad (UMNO)
DUN N.53 SENALLANG
Datuk Nasir Sakaran (UMNO)
DUN N.54 BUGAYA
Razak Sakaran (UMNO)
PARLIMEN P.190 TAWAU
Datuk Dr Mary Yap Kain Ching (PBS)
DUN N.55 BALUNG
Datuk Osman Jamal
DUN N.56 APAS
Datuk Nizam Abu Bakar Titingan (UMNO)
DUN.57 Sri Tanjong
Lo Suh Fui (PBS)
PARLIMEN P.191 KALABAKAN
Datuk Seri Abdul Ghapur Salleh (UMNO)
DUN N.58 MEROTAI
Lim Ting Kai (LDP)
DUN N.59 TANJUNG BATU
Datuk Hamisa Samat (UMNO)
DUN N.60 SEBATIK
Datuk Abdul Muis Picho (UMNO)


Comments

Readers are required to have a valid Facebook account to comment on this story. We welcome your opinions to allow a healthy debate. We want our readers to be responsible while commenting and to consider how their views could be received by others. Please be polite and do not use swear words or crude or sexual language or defamatory words. FMT also holds the right to remove comments that violate the letter or spirit of the general commenting rules.

The views expressed in the contents are those of our users and do not necessarily reflect the views of FST.

Comments